love? eller den gode vilje?
Ja, Jeg tror det er Thomas M, der har skrevet at der er ingen der gider hører om hvor travlt man har på jobbet. Det er nok rigtigt og det gælder sikkert også studier. Men jeg har rocker travlt, det er derfor der ikke er kommet noget op om fastaval. Det kommer der dog når jeg får tid igen og har sovet. Engang mandag eller søndag eller noget.
På et tidspunkt skal der også nogle systemer op, især et indy-live-system mig og Frede tale om på con’en (se det er nytænkning).
Indie-live … er det ikke svenskernes friform?
måske… jeg kender ikke så meget til de svensker der. Men jo måske… Det var jo Frede jeg arbejdede sammen med om projektet.
Gå på Jeep Trail: http://jeepen.olle.ter.dk/wiki/doku.php?id=theory:jeep_trail
Cool stuff – det var bestemt ikke for at undergrave arbejdsmoralen!
Når der er 48 timers opgaver… så læser jeg ikke så meget. Det dog kun en skriveøvelse og nu skal jeg blot dekonstruere en dekonstruktiv læsning af Oehlenschlägers Hakon Jarls Död.
Det er fint nok.
Men svensk indy bagefter – jeg ved godt de er rocker, men jeg syens også det er lidt svært.
Pssst, scenarie online?
http://munkholt.squarespace.com/nyheder/2006/4/19/fastaval-06-scenarier-til-folket.html
Sort/hvid (bliver lavet om på et tidspunkt, men indtil da – håber det er ok):
https://www.sortforsyning.dk/sorthvid/
håber det er ok for nu. Jeg kæmper stadigvæk imod virkeligheden, så jeg har ikke så meget tid til at lave smukke samlende pdf’er.
😀
ps. der er tre filer.